Coca-Cola HBC Polska z nowym magazynem

W zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn otworzyła firma Coca-Cola. Inwestycja o powierzchni 3800 mkw. warta jest prawie 24 mln zł.

Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak i z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego przez Coca-Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały magazynu będzie odbywał się manualnie.

Budowa została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał m.in. wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

Działający od 1992 r. radzymiński zakład Coca-Cola HBC Polska odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela Coca-Cola na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również trzecią największą fabryką z 56 zakładów Grupy Coca-Cola Hellenic. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie 14 hektarów i ma 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tzw. linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone.

W zakładzie produkowane są takie napoje, jak Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Cappy, Burn i Powerade.

Otwarcie nowego magazynu to także kolejny krok w realizowanym od 25 lat procesie inwestycyjnym systemu Coca-Cola w Polsce, który tworzą Coca-Cola HBC Polska oraz Coca-Cola Poland Services.

Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce – mówi Nikos Kalaitzidakis, prezes zarządu Coca-Cola HBC Polska. - System Coca-Cola, którego jako Coca-Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł – dodał Nikos Kalaitzidakis.

Ilona Mrozowska 2263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }