Hipermarkety Bi 1 rezygnują ze sprzedaży żywych karpi

W hipermarketach Bi 1 nie będzie można kupić w tym roku żywych ryb. Zarząd sieci zdecydował się na ten krok ze względów humanitarnych.

Sieć hipermarketów Bi1, które zlokalizowane są w w Białymstoku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Sosnowcu i Szczecinie, ogłosiła, ze nie będzie w tym roku sprzedawać żywych karpi.

Spółka Rella Investments, do której należą hipermarkety Bi1, podaje, że sklepy te miesięcznie odwiedza około 1 milion klientów. Za pośrednictwem organizacji zajmującej się ochroną ryb - CIWF Polska - spółka poinformowała: - Sieć hipermarketów Bi 1 deklaruje odejście od sprzedaży karpia żywego w okresie świątecznym w roku 2017. Decyzja ta podyktowana jest potrzebą zwrócenia uwagi na kwestię humanitarnego traktowania zwierząt, w tym ryb. Uważamy, że każde zwierzę zasługuje na właściwe traktowanie, a karpie można sprzedawać, eliminując cierpienie oraz stres podczas transportu i sprzedaży. Z roku na rok przybywa liczba klientów, którzy wybierają gotowe elementy z karpia czy karpia już obrobionego. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaoferować szerszą gamę ryb, w tym karpia, realizując jednocześnie nasze założenie ograniczenia zbędnego cierpienia tych zwierząt - podano.

CIWF Polska apeluje także do innych sklepów o rezygnowanie ze sprzedaży żywych ryb.

- Żywe karpie sprzedawane w okresie przedświątecznym żyją w bardzo złych warunkach. Stłoczone w zbiornikach o zbyt dużym zagęszczeniu, bez dostatecznej ilości wody, nieodpowiednio napowietrzonej, transportowane w foliowych workach, co powoduje u tych zwierząt ogromne cierpienie. Każdego roku powtarzają się sytuacje, w których dochodzi do niehumanitarnego traktowania karpi - głosi stanowisko organizacji.

Bi 1 to sieć siedmiu hipermarketów powstałych po sprzedaży sieci Real na rzecz Auchan. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się wówczas na akwizycję pod warunkiem sprzedaży kilku placówek. Zostały one przejęte przez Rella Investments i przemianowane na Bi 1. Dodatkowo do sieci dołączyły dwa sklepy w Wałbrzychu i Legnicy.

O sprzedaży żywych karpi pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/205433,selgros-ryby-i-owoce-morza-staly-sie-naszym-wyroznikiem

 

 

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }