Hochland kupuje fabrykę w Rosji

Producent serów niemiecka firma Hochland kupiła fabrykę w mieście Bielinski w zachodniej Rosji.

Na przełomie listopada i grudnia Hochland nabył zakład w niewielkiej, 9-tysięcznej miejscowości Bielinski, w którym zamierza produkować ser tylżycki - poinformowała firma. Nie podano natomiast kwoty zakupu. Według danych producenta, jest on liderem rosyjskiego rynku serów tyopionych, świeżych i białych. Zakup ma umocnić jego pozycję w tym kraju.

Fabryka w Bielinskim zostanie przebudowana. W przyszłości mają być w niej produkowane zarówno sery do sprzedaży detalicznej, jak i półprodukty do produkcji sera topionego w trzecim zakładzie Hochlandu w Rosji. Niemiecki wytwórca działa w Rosji od 2000 roku. Dysponuje obecnie zakładem produkcji sera topionego w miejscowości Raos koło Moskwy i sera świeżego w Prochorowce.

 

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }