Laboratorium Naturella: kosmetyki dla wymagających

- Staramy się nie być jedną z ponad 400 firm już funkcjonujących na rynku kosmetycznym. Chcemy się wyróżniać - mówi Ewa Wójcikowska, prezes Laboratorium Naturella (na zdjęciu).

Laboratorium Naturella to nowa na polskim rynku biotechnologiczna firma badawczo-wdrożeniowa, oferująca naturalne kosmetyki OnlyBio i środki czystości OnlyEco.

Receptury eko kosmetyków przygotował Tomasz Wasilewki, prof. nadzw. dr hab. inż. kosmetologii, pracownik naukowy i praktyk. Za formuły, zdrowych i bezpiecznych dla środowiska, środków czystości odpowiedzialna jest Jadwiga Wersocka - ponad 30 lat tworząca receptury w jednej w wiodących firm produkujących wyroby do pielęgnacji domu. Całością kieruje Ewa Wójcikowska, która przez 20 lat związana była ze spółką Global Cosmed, producentem chemii gospodarczej i kosmetyków. 

- Laboratorium Naturella to firma, która swoją ofertę kieruje do konsumentów świadomych i wymagających. Nie chcemy być dla wszystkich - mówi Ewa Wójcikowska.

Jak zapewnia, produkty obu marek - OnlyBio i OnlyEco - są wegańskie i biodegradowalne, a ponadto zawierają przynajmniej 99 proc. składników pochodzenia naturalnego. Jako jedyne na rynku zawierają też wytwarzaną przez mikroorganizmy, naturalną biosurfaktynę z rzepaku, która ma właściwości myjące i czyszczące. 

Produkty te nie należą jednak do najtańszych. Średnio za opakowanie jednego produktu konsument musi zapłacić ok. 40 zł. - Jest to akceptowalna cena dla konsumentów, którzy szukają wyrobów jak najbardziej naturalnych - uważa Ewa Wójcikowska. - Nasze produkty zaczynają być już dostępne w drogeriach Natura. Prowadzimy rozmowy m.in. z siecią Rossmann i Hebe - mówi Wójcikowska. Na razie ofertę Laboratorium Naturella można nabyć w sklepie internetowych oraz w sklepach specjalistycznych i aptekach. 

Zdaniem Wójcikowskiej, polski rynek kosmetyków podąża za trendami niemieckimi, a nad Odrą kosmetyki eko realizują 10 proc. massmarketowej sprzedaży tych produktów. - W Polsce jest to na razie 1 proc., ale rynek rośnie bardzo dynamicznie, w tempie ok. 20 proc. rocznie - podkreśla. 

Oznacza to, że szacunkowo rynek kosmetyków eko wart jest w naszym kraju ok. 120-130 mln zł, a eko chemii gospodarczej ok. - 60 mln zł.

W końcu 2018 r. Laboratorium Naturella, według założeń, powinna osiągnąć rentowność. Firma należy do notowanego na NewConnect funduszu Athos Venture Capital.

Ilona Mrozowska 2263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }