Grupa Chorten rozwija sklepy na stacjach paliw

Spółka podpisała 25. umowę dotyczącą współpracy ze stacją benzynową, na której funkcjonuje także sklep.

Nowym partnerem jest firma Petrodom, znany operator rynku paliw z województwa lubelskiego. Stacja Petrodomu, która weszła właśnie do Grupy Chorten działa w Białej Podlaskiej.

- Głównym atutem tej współpracy jest atrakcyjna cena przy zamówieniach, bo wiadomo, że w grupie zakupowej wychodzi to taniej. 80 procent naszego obrotu to piwo, ale wraz z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele będziemy też chcieli mieć w regularnej ofercie mleko, wędliny i inne podstawowe produkty spożywcze. Planujemy już rozszerzenie współpracy z Grupą Chorten na kolejne nasze stacje – zapowiada Maciej Wdowczyk, kierownik stacji paliw Petrodomu w Białej Podlaskiej.

Najwięcej stacji, które dotąd zdecydowały się na korzystające z umów handlowych Chortenu, znajduje się obecnie w województwie mazowieckim, bo aż 13. Pozostałe funkcjonują w regionach podlaskim, łódzkim i lubelskim.

- Uznaliśmy, że współpraca ze stacjami benzynowymi to możliwość rozszerzenia naszej działalności i odpowiedź na trendy pojawiające się w rynku - mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Nie bez znaczenia był tu także wspomniany już kontekst ograniczenia handlu w niedzielę, które ma być wprowadzone już od stycznia nadchodzącego roku.

- Od dłuższego czasu mówiło się o ograniczeniu w Polsce handlu w niedzielę. Należało przeanalizować, jak wygląda handel w krajach, gdzie już takie regulacje istnieją i efektem tego było podpisanie pierwszej umowy współpracy ze stacją Dargaz w Sokołowie Podlaskim w czerwcu 2016 r. Od tamtej pory, korzystając z efektu skali i podpisanych nowych umów dystrybucyjnych i producenckich, do Grupy Chorten przystępowały kolejne stacje paliw, z wieloma nowymi trwają właśnie rozmowy – komentuje Mirosław Borkowski, dyrektor regionu siedlecko-bialskiego w Grupie Chorten.

Joanna Hamdan 5971 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }