Mobic - kolektor danych w telefonie

Po nawigacjach GPS, CB radiach i aparatach cyfrowych, przyszedł czas na laserowe kolektory danych.

Przynajmniej takiego zdania są specjaliści z firmy Logysoft, którzy prezentują na rynku swoje najnowsze rozwiązanie - Mobic kolektor danych na telefon.

- Postęp technologii pozwala na coraz śmielsze wykorzystanie telefonów do rzeczy, o których wcześniej nawet nie pomyśleliśmy. Ludzie chcą być nowocześni i podążać z tym trendem, o czym przekonaliśmy się na targach RetailShow w Warszawie, na których wystawialiśmy się – mówi Mikołaj Powałka, założyciel startup'u Mobic.

Aplikacja Mobic instaluje się na własnym telefonie. Ma ona nowoczesny wygląd, jest intuicyjna w działaniu. Można za jej pomocą podglądać stany magazynowe, ceny zakupu, sprzedaży, a także wpisywać najróżniejsze dokumenty (Inwentaryzację, Faktury, PZ, WZ, MM i wiele innych). Aplikacja współpracuje z najpopularniejszymi programami magazynowymi m.in. Subiekt GT, PC Market, KC Firma, Small Business, a także ERP Optima. Całość komunikacji odbywa się przez chmurę - na odległość bez kabli i dodatkowych urządzeń.

W Mobicu wykorzystano najnowsze technologie, aby skaner kodów kreskowych działał równie szybko co laserowy czytnik. Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu dostosowuje parametry skanera do jakości aparatu, by jak najefektywniej wykorzystać telefon do sczytywania kodów. Według Mikołaja Powałki telefony posiadające dobry aparat, w połączeniu z mocnym procesorem i pamięcią RAM sczytują kody w mgnieniu oka.

Jego zdaniem niewątpliwą zaletą Mobica jest cena. Trzy aplikacje kosztują 599 zł, co w przeliczeniu na jedno urządzenie daje 200 zł. Cena jest jednorazowa, użytkownik otrzymuje dożywotnią licencję na aplikację z rocznym okresem aktualizacji. Chmura, w której przechowywane są dane jest bezpłatna i utrzymywana przez Logysoft. Najtańszy, laserowy inwentaryzator wraz z oprogramowanie to wydatek ponad 10- krotnie wyższy. Dodatkowo aplikację można pobrać ze strony www.mobic.pl i korzystać przez 30 dni bez żadnych opłat.

Firma Logysoft zapowiada stałe rozwijanie produktu, a także niedługo premierę kolejnych rozwiązań opartych o ich autorski algorytm sczytywania kodów kreskowych. Szczegóły już wkrótce.

Katarzyna Pierzchała 1693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }