Heineken przypomina o abstynencji za kółkiem

"Kiedy prowadzisz - nigdy nie pij" - pod tym hasłem 1 grudnia startuje kampania telewizyjna marki Heineken z portfolio Grupy Żywiec.

- Może piwo dla Pana? Nie, dziękuję, wciąż prowadzę - odpowiada Sir Jackie Stewart, legenda Formuły 1, który występuje w najnowszym spocie Heinekena. Sir Jackie Stewart znany także jako „Latający Szkot” („The Flying Scot”) jest legendą Formuły 1 i trzykrotnym mistrzem świata w latach 1969, 1971 i 1973.

- W ramach partnerstwa z Formułą 1 chcemy w nowy i innowacyjny sposób podejść do komunikacji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu – mówi Marcin Filipiak, przedstawiciel marki Heineken w Grupie Żywiec. - Ważne jest nie tylko wskazywanie skutków nadużywania alkoholu, ale przede wszystkim kształtowanie świadomych postaw i zachowań konsumentów. W spocie mocno akcentujemy zasadę, że kiedy prowadzimy samochód, abstynencja jest jedyną opcją – dodaje Filipiak.

Heineken jest globalnym sponsorem Formuły 1 od czerwca 2016 r. Kampania „Kiedy prowadzisz – nigdy nie pij” jest elementem działań Heinekena w zakresie promocji odpowiedzialnego spożycia alkoholu. Komunikacja odpowiedzialnościowa jest obecna również w czasie wszystkich imprez sponsorowanych przez markę, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Mistrzostw Świata w Rugby, a także na setkach festiwali muzycznych i koncertów na całym świecie. Informacje o kampanii promującej odpowiedzialne spożycie pojawiają się również na wszystkich opakowaniach marki.

Spot emitowany będzie od 1 grudnia br. we wszystkich stacjach ogólnopolskich oraz kanałach tematycznych. Oprócz kampanii telewizyjnej zaplanowano również działania w Internecie.

Kampania prowadzona jest w przededniu wejścia w życie ograniczeń w sprzedaży i emisji reklam piwa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia chce limitować liczbę sklepów sprzedających alkohol i godzin jego sprzedaży oraz skrócić czasu, w którym dozwolone jest reklamowanie tego trunku w radiu czy telewizji. Obecnie reklama dozwolona jest między 20:00 a 6:00, resort chce przesunięcia granicy rozpoczęcia tego pasma na 23:00. Nowe prawo ma wejść w życie już w 2018 r. 

 

Ilona Mrozowska 2263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }