Pracowity rok Selgrosa

Jubileusz 20 lat obecności firmy w Polsce, nowa hala w Piasecznie pod Warszawą i wprowadzenie ekskluzywnych produktów marki własnej - tak dla Transgourmet Polska, właściciela sieci hurtowni Selgros Cash&Carry w Polsce, minął 2017 r.

Uruchomiony w październiku br. Selgros w Piasecznie pod Warszawą to 18. hala operatora w naszym kraju, czwarta w tej okolicy i szczególna pod jeszcze jednym względem – działa tu w niej pierwsza w Polsce restauracja Brasserie, która serwuje potrawy przygotowywane ze składników dostępnych w ofercie hali. W samej hali zastosowano także nowe rozwiązania sprzedażowe: na miejscu znajdują się lady, w których świeże produkty jak mięso, wędliny, sery czy antipasti porcjowane są na życzenie klienta, jak w delikatesach.

W hali klienci znajdą też dojrzewającą na miejscu Dry Aged Beef, a także produkty od Frische Paradies – dostawcy słynącego z dystrybucji ekskluzywnych produktów dla najlepszych restauracji w Polsce i za granicą.

Więcej o nowej hali pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/204082,fotorelacja-4-selgros-w-warszawie.

W 2017 r. Selgros postawił na poszerzenie oferty produktów ekskluzywnych – w kwietniu wprowadził do sprzedaży produkty marki własnej Transgourmet Premium. Są to m.in. fermentowany pieprz, trudno dostępne ryże (Pachcha Perumal, Venere), wyszukane rodzaje soli (waniliowa, wędzona) i olejów (z orzechów laskowych, z nasion maku).

Selgros przestał być jedynie hurtownią – obecnie ma również zaplecze logistyczne Transgourmet w Ożarowie Mazowieckim i szkoleniowe – Akademię Kulinarną, do której w 2018 r. dołączy powstający właśnie Instytut Kulinarny, zlokalizowany w nowej hali w Piasecznie. W tym roku Selgros i Transgourmet zaangażowały się także w szereg wydarzeń gastronomicznych w kraju, jak konkurs L'art de la cuisine Martell, Targi Euro Gastro, Kulinarny Puchar Polski czy Kongres szefów Kuchni.

Firma planuje w 2018 r. uruchomienie kolejnych hal – w Bydgoszczy oraz we wschodniej części Polski. Szczegóły tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/204085,trzy-nowe-selgrosy-w-2018-roku

Katarzyna Pierzchała 1693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }