Dobra logistyka wspiera biznes

Włoska firma EuroSpin zapowiada ekspansję na nowe rynki europejskie. W tym celu optymalizuje m.in. procesy logistyczne korzystając z najnowszych rozwiązań.

Na zdjęciu: magazyn EuroSpin we Włoszech

EuroSpin to włoskie przedsiębiorstwo, od 1993 r. prowadzące sklepy detaliczne. Grupa opiera swoją działalność na gęstej sieci dyskontów oraz sprzedawanych w nich własnych marek, zgodnie z hasłem „La Spesa Intelligente” – „Inteligentne wydatki”.

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza firma stała się największym operatorem sklepów tego typu w swoim kraju. Dziś ma 11 centrów dystrybucyjnych oraz przeszło 1100 punktów sprzedaży – we Włoszech oraz w Słowenii. Na pracującą w nich flotę transportu wewnętrznego składa się ponad 1500 wózków widłowych. Jednym z ostatnich intralogistycznych nabytków EuroSpin, pomagających wdrażać motto firmy także w magazynach, są wózki kompletacyjne gwarantujące ponadprzeciętną wydajność realizacji procesów przewozu wewnętrznego.

– W przyszłości zamierzamy dołączyć do czołówki europejskich graczy rynku detalicznego i dokonać ekspansji na nowe kraje. By było to możliwe, musimy na bieżąco dostosowywać do zmian i trendów nasz asortyment, ale także nieustannie weryfikować wydajność procesów intralogistycznych w naszych centrach dystrybucyjnych – zapowiada firma EuroSpin.

Łącznie z wzbogacającymi okazjonalnie ofertę produktami pozaspożywczymi, takimi jak tekstylia, małe agd czy narzędzia i akcesoria do majsterkowania, asortyment zgromadzony w centrach dystrybucyjnych EuroSpin liczy ponad 3 tys. pozycji. By zapewnić ich sprawną obsługę, najnowszą halę, mieszczącą się w San Martino Buonalbergo pod Weroną, wyposażono w nowoczesne rozwiązania, jak m.in. półautomatyczne regały grawitacyjne. Celem uzyskania maksymalnej wydajności procesów kompletacji, postanowiono przetestować wózki Still serii OPX 20 z szeregiem ergonomicznych usprawnień.

– Do wyróżników nowej linii pojazdów kompletacyjnych Still należy możliwość indywidualnej modyfikacji parametrów kabiny operatora oraz system Easy Drive. Urządzenie sterujące w formie ergonomicznej kierownicy zapewnia precyzyjne sterowanie ruchem wózka, a dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi komunikuje stan baterii i pozostały czas pracy – wyjaśnia Rafał Pańczyk, advanced applications manager Still Polska.

Pojazd wyposażony w trójfazowy silnik o mocy 3 kW i napięciu 24 V oraz widły długości 2400 mm pozwala na ekonomiczną jazdę z prędkością 12 km/h z dwoma paletami o łącznej masie do 2000 kg.

- Ze względu na ergonomiczne usprawnienia oraz możliwość optymalnego dostosowania każdego z wózków do konkretnych potrzeb i preferencji, zarówno w wymiarze poszczególnych operatorów, jak i zadań realizowanych w przedsiębiorstwie, udaje się ograniczyć czas potrzebny na wykonania zadań. W długofalowej perspektywie rozwiązanie pozwala ograniczyć czas i koszt procesów poziomego transportu wewnętrznego – podkreśla Pańczyk.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 2473 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }