Unilever przejmuje producenta kosmetyków

Kolejna akwizycja brytyjsko-holenderskiego koncernu. Tym razem jej obiektem jest amerykańska firma produkująca kosmetyki do włosów i ciała dla osób czarnoskórych.

Sundial Brands, którego zakup zapowiedział Unilever, to producent kosmetyków do ciała pod markami Nubian Heritage i Shea Moisture oraz do włosów pod marką Madam C.J. Walker Beauty Culture. Firma istnieje od 26 lat, a jej tegoroczne obroty mają wynieść 240 mln dolarów.

Sundial będzie działał w ramach Unilevera jako samodzielny dział, a jego twórca Richelieu Dennis pozostanie jego szefem.

Zakup ten ma wzmocnić pozycję koncernu w branży produktów do pielęgnacji ciała, która rośnie szybciej i ma bardziej międzynarodowy charakter niż branża artykułów spożywczych.

W tym roku Unilever, po tym jak odrzucił wartą 143 mld dolarów ofertę przejęcia, złożoną przez Krafta Heinza, zakupił już producentów herbat Pukka Herbs i Tazo, koreańskiego wytwórcę kosmetyków firmę Carver Korea oraz brazylijskiego producenta organicznej żywności Mae Terra.

O akwizycjach pisaliśmy już w handelextra.pl tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/205020,unilever-kupuje-od-starbucksa-marke-herbaty-tazo, http://handelextra.pl/artykuly/203830,unilever-znow-kupuje

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }