Rossmann charytatywnie

Rossmann przekaże produkty o wartości niemal 3,5 mln zł do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL. Najwięcej pieniędzy trafi do wo. łódzkiego.

Klub Rossmann wystartował w kwietniu 2017 r. Klientom drogerii daje dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert. Jednak robiąc zakupy klienci wsparli równocześnie lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

To pracownicy drogerii mieli wskazać organizacje charytatywne w ich okolicy, regionu. - Przyjęliśmy, że każdej z nich gwarantujemy darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć - za każdą użytą przez naszego klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywaliśmy dodatkowe 1 zł - w produktach - na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep - tłumaczy Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

Tym samym aż 12 organizacji działających w regionie łódzkim otrzyma od Rossmanna wsparcie. Są wśród nich domy dziecka z Łodzi i Tomaszowa, hospicja z Łodzi, Zgierza i Kutna, znane fundacje, takie jak "Gajusz" czy "Krwinka" oraz schroniska dla zwierząt w Łodzi i Radomsku. Zbiórka dla tych instytucji odbywała się w 88 sklepach w Łodzi i okolicach. Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników dla regionu łódzkiego udało się zebrać ponad 230 tys. zł. Darowizny zostaną przekazane w formie produktów dostępnych w drogeriach. Instytucje same zdecydują jednak, które konkretnie będą to produkty: środki czystości, żywność, pieluchy czy na przykład karma dla zwierząt.

Tegoroczna akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn wyniosła prawie 3,5 mln zł.

W ramach Klubu Rossmann planowana jest już kolejna edycja akcji "Pomagamy, jak umiemy", która będzie realizowana w 2018 r.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.