Henkel i Auchan wspierają świadomą konsumpcję

Firmy ruszają z akcją "Razem Odpowiedzialni".

Akcja „Razem Odpowiedzialni” to wspólna inicjatywa sieci Auchan i firmy Henkel Polska, producenta takich marek jak: Persil, E, Perwoll, K2r, Silan, Somat, Pur, Bref i Clin.

Jej celem jest edukacja konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej oraz  promocja zasad odpowiedzialnej konsumpcji.

W ramach projektu uruchomiony zostanie serwis internetowy www.RazemOdpowiedzialni.pl, który dostarczy wiedzy o gospodarce obiegu zamkniętego i wspólnej odpowiedzialności za środowisko. Odwiedzający stronę dowiedzą się, jakie działania może podjąć każdy z nas, by świadomie dbać o środowisko w trakcie codziennych czynności, takich jak zakupy, pranie, mycie, podróżowanie.

Dodatkowo, w 30 największych hipermarketach Auchan, odbędą się akcje edukacyjne, w trakcie których rozdawane będą ulotki, promujące zasady odpowiedzialnej konsumpcji oraz bezpłatne próbki produktów firmy Henkel.

Akcja „Razem Odpowiedzialni” potrwa do 29 listopada.

Patronat merytoryczny nad inicjatywą objęły: Fundacja Nasza Ziemia oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.