Spółka córka North Coast ma problemy z odbiorcą z Włoch

North Coast, dystrybutor i producent produktów kuchni śródziemnomorskiej poinformował o znaczącym spadku przychodów ze sprzedaży w jej spółce z grupy kapitałowej, Latteria Tinis.

- Z analizy okresowych raportów z działalności spółki przekazywanych [...] przez Latteria Tinis wynika, że we wrześniu i październiku 2017 r. wysokość przychodów ze sprzedaży produktów Latteria Tinis spadła średnio o 22 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego – napisał North Coast w komunikacie. - Było to spowodowane znaczącym spadkiem zamówień handlowych od głównego odbiorcy produktów Latteria Tinis na rynku włoskim – tłumaczy spółka.

W ocenie zarządu spółki ten stan może się z dużym prawdopodobieństwem utrzymywać przez kolejne miesiące, aż producentowi uda się pozyskać nowych odbiorców. Do tego czasu rentowność prowadzonej działalności wyraźnie spadnie, a nawet nie wyklucza się kłopotów Latteria Tinis z płynnością. Produkty spółki były niemal w całości odbierane przez jednego z jej udziałowców i dalej dystrybuowane.

Jeszcze w połowie listopada w raporcie kwartalnym North Coast pisał, że w III kwartale sprzedaż sera mozzarella wzrosła o 29 proc. rok do roku, zastrzegł jednak, że we wrześniu sprzedaż wyraźnie spadła. Spółce szkodzą też wysokie ceny mleka i umocnienie złotego wobec euro.

North Coast ma połowę udziałów w Latteria Tinis z Rzepina – spółce produkującej we własnym zakładzie sery włoskie. Zajmuje się także przetwórstwem mleka, sprzedażą hurtową wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1085 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }