Do końca roku Chorten chce mieć ponad 1200 sklepów

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten w listopadzie podpisała ponad 20 umów partnerskich. W sieci działa już 1188 placówek w 9 województwach.

Największa ekspansja dotyczy w tym czasie województwa mazowieckiego, gdzie zawarto łącznie 9 nowych umów, przy czym aż 3 w samym Ciechanowie. Po cztery umowy podpisano w województwie podlaskim, skąd wywodzi się Chorten oraz w regionach łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Wśród sklepów są takie o powierzchni ponad 30 mkw., ale i market na 200-300 mkw. Listopadowe umowy dotyczą też współpracy w ramach nowego konceptu Grupy Chorten - Sasanka, który dedykowany jest mniejszym punktom.

- Zakładamy, że do końca 2017 r. przekroczymy liczbę 1200 sklepów – zapowiada Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Grupa Chorten powstała w 2009 r. – powołało ją 13 właścicieli 20 sklepów. Obecnie – wykorzystując efekt skali, ma ona podpisanych prawie 600 umów handlowych z producentami i dystrybutorami, które oferuje detalistom.

2016 r. Grupa Chorten zamykała z lekko ponad tysiącem sklepów.

Joanna Hamdan 5971 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }