Żywiec Zdrój z nowym prezesem

Stanowisko prezesa zarządu największej marki wodnej w Polsce objął Frederic Guichard.

Frederic Guichard (na zdjęciu) objął stanowisko prezesa zarządu Żywiec Zdrój po Fabrizio Gavelli, który pełnił tę funkcję od kwietnia 2014 r., który objął stanowisko dyrektora generalnego w Nutricia w Mediolanie.

Frederic Guichard ma 20-letnie doświadczenia w branży FMCG, w marketingu i rozwoju rynków eksportowych.

Pracę w Danone (Żywiec Zdrój należy do koncernu Danone) zaczynał od obszaru produkty mleczne, gdzie pracował od 1999 r. W branży wód butelkowanych działa od 2009 r. – karierę w tym segmencie rozpoczął, jako dyrektor marketingu w Evian Volvic, następnie pełnił funkcję dyrektora marketingu w spółce wodnej Danone we Francji, by w 2014 r. powrócić do Evian Volvic, jako dyrektor generalny na region Azja i Pacyfik. Następnie objął stanowisko Dyrektora Generalnego w Evian Volvic International. Ukończył studia inżynierskie w Ecole Nationale Superieure d'Arts et Metiers oraz marketing
i komunikację w Ecole Supérieure de Commerce w Paryżu.

Żywiec Zdrój to największy producent na rynku napojów bezalkoholowych, do którego w 2016 r. należało 10,4 proc. rynku ilościowo [Żywiec Zdrój za Nielsenem, Panel Handlu Detalicznego, cała Polska jako suma rynków: hipermarkety, supermarkety, dyskonty, sklepy spożywcze - duże, średnie, małe, sieci Chemiczne, sklepy winno-cukiernicze, stacje benzynowe i kioski].

 

 

Ilona Mrozowska 4591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.