Federacja Polskich Banków Żywności nawiązała współpracę z firmą GS1

Jej celem jest szybsza i efektywniejsza logistyka pomocy żywnościowej oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Eksperci z GS1 - globalnej organizacji, działającej w 150 krajach na rzecz optymalizacji łańcucha dostaw, zaplanują Bankom Żywności procesy dotyczące odbierania i przekazywania żywności. Pilotażowo działania będą wdrażane w Wielkopolskim Banku Żywności w Poznaniu.

GS1 wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania dokona analizy i oceni poszczególne etapy pracy organizacji społecznej. Firma zaproponuje działania, dzięki którym będzie można zidentyfikować przebieg procesów, efektywnie wykorzystać zasoby, rozpoznać i eliminować „wąskie gardła” procesowe, monitorować efekty i korzyści z wprowadzonych zmian w łańcuchu dostaw.

Wszystkie te działania mają za zadanie podnieść efektywność funkcjonowania Banku Żywności oraz całego łańcucha dostaw i odbiorów.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej prawie 3 500 organizacjom i instytucjom społecznym.

Z kolei GS1 to międzynarodowy system standardów i rozwiązań biznesowych, tworzonych z inicjatywy i pod przewodnictwem przedsiębiorstw. GS1 tworzy standardy usługi i rozwiązania w zakresie identyfikacji (globalne identyfikatory GS1), gromadzenia danych (nośniki danych GS1), wymiany danych oraz standardów GS1 w praktyce.

Joanna Hamdan 5955 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }