Neinver wybuduje nowe centrum outlet

Zlokalizowane w pobliżu granicy ze Szwecją Alpes The Style Outlets będzie drugim projektem firmy we Francji.

Powstanie Alpes The Style Outlets wpisuje się w międzynarodową strategię rozwoju Neinver w całej Europie. Zdaniem firmy wzmocni też pozycję Neinver na rynku francuskim. Projekt zostanie zaprezentowany na międzynarodowych targach nieruchomości handlowych MAPIC.

Otwarcie Alpes The Style Outlets planowane jest na 2020 rok. Centrum zostanie zlokalizowane w pobliżu granicy ze Szwajcarią: pomiędzy Genewą, a Lyonem.

Obiekt zostanie zbudowany w stylu „alpejskiej wioski”. Na powierzchni handlowej, liczącej 19 tys. mkw., powstanie 90 salonów outletowych.

Alpes The Style Outlets dołącza do przyszłych obiektów The Style Outlets w Pradze i Amsterdamie.

Prague The Style Outlets, wspólny projekt firmy Neinver i The Prague Outlet, zaprosi pierwszych klientów 26 kwietnia 2018 r., po zakończeniu gruntownej przebudowy obiektu. Pierwsza faza Prague The Style Outlets obejmie prawie 20 tys. mkw. powierzchni handlowej, 118 salonów i 2400 miejsc parkingowych. Realizacja fazy drugiej zwiększy łączną powierzchnię centrum do 30 tys. mkw. i 190 salonów. Dla klientów Prague The Style Outlets powstanie również plac zabaw, przestrzeń wypoczynkowa oraz punkt zwrotu podatku VAT. Będzie też bezpłatne Wi-Fi. Otwierając Prague The Style Outlets NEINVER rozpocznie działalność na rynku czeskim.

Firma prowadzi także prace przygotowawcze do powstania Amsterdam The Style Outlets, pierwszego obiektu Neinver w Holandii, którego budowa ruszy na początku przyszłego roku. Otwarcie centrum zostało zaplanowane na rok 2019. Amsterdam The Style Outlets liczyć będzie 18 tys. mkw. powierzchni handlowej z około 115 salonami. Ponad połowa zaplanowanej powierzchni została już wynajęta. Kolejne 1000 mkw. przeznaczone zostanie na funkcje rozrywkowe - restauracje z miejscami na świeżym powietrzu, ścieżki spacerowe, ogrody i strefę przyjazną dzieciom.

Neinver rozpoczął również rozbudowy i remonty części zarządzanych przez siebie centrów. W Niemczech prowadzona jest druga faza rozbudowy Halle Leipzig The Style Outlets, która przyniesie dodatkowe 7 tys. mkw. powierzchni handlowej z 40 salonami, do istniejących 11 700 mkw. i 50 salonów. W Polsce firma pracuje nad renowacją wnętrz Factory Kraków i buduje strefę restauracyjną, która poszerzy ofertę centrum o 8 placówek gastronomicznych. Neinver rozpocznie także prace remontowe w Vicolungo The Style Outlets we Włoszech - w centrum, które było już dwukrotnie rozbudowywane. Na północy Hiszpanii, Neinver przeprowadzi także gruntowną renowację Fashion Outlet Barakaldo, pierwszą od otwarcia centrum w 2004 roku.

Neinver jest drugim największym w Europie operatorem centrów outlet, a także liderem tego sektora w Hiszpanii i Polsce. Firma specjalizuje się w inwestycjach na rynku nieruchomości, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Oprócz Polski i Hiszpanii Neinver prowadzi działalność także we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii i Czechach.

Joanna Hamdan 5955 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }