Dino w indeksie MSCI Emerging Markets

Akcje spółki zostaną dodane do portfela indeksu MSCI EM po sesji 30 listopada.

- Cieszymy się z kolejnego sukcesu, jakim jest włączenie akcji Dino do uznanego indeksu rynków rozwijających się, MSCI Emerging Markets. To rodzaj benchmarku dla globalnych instytucji finansowych, a dla nas znalezienie się w tak elitarnym gronie to ogromne wyróżnienie. Nasza sieć dynamicznie zwiększa wielkość sprzedaży i otwiera nowe sklepy. Pozytywne tendencje na rynku konsumenckim, widoczne w tym roku, są zapowiedzią kolejnych dobrych miesięcy – mówi Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska.

Akcje Dino Polska zostaną dodane do portfela indeksu MSCI EM po sesji 30 listopada. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW (w indeksach WIG, mWIG40) od 19 kwietnia br., a wartość jej akcji od oferty publicznej wzrosła już o ponad 90 proc. Wartość rynkowa firmy, według stanu na 13 listopada wynosi 6,3 mld zł. Średnie dzienne obroty akcjami spółki za ostatnie trzy miesiące wynoszą prawie 12 mln zł.

Obecnie sieć Dino liczy 718 sklepów, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 mkw. Większość z nich zlokalizowana jest w mniejszych miejscowościach, średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Do Grupy Dino należą także trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Jastrowiu i Piotrkowie Trybunalskim.

Z kolei MSCI EM jest najważniejszym indeksem na świecie stanowiącym benchmark dla inwestorów lokujących aktywa, które wynoszą około 1,5 biliona dolarów w akcjach z rynków rozwijających się. W skład MSCI EM wchodzą duże i średnie spółki z 24 krajów.

O wartości akcji Dino pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/205249,pozytywne-rekomendacje-dla-branzy-handlowej

Joanna Hamdan 5808 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.