Ruszyła 3. edycja akcji charytatywnej "Podaj Łapę"

Jej celem jest pomoc Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w szkoleniu i opiece nad psami ratowniczymi.

W dniach od 2 do 30 listopada kupując w sklepach Maxi Zoo bransoletkę z łapką, każdy może przyłączyć się do akcji i wesprzeć czworonożnych bohaterów.

Całkowity przychód ze sprzedaży bransoletek zostanie przekazany Fundacji GOPR.

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym jest 25 psów wyszkolonych do pracy na lawinach w terenie otwartym oraz gruzach. Są to psy różnych ras przeznaczonych do ratownictwa takie jak: owczarki niemieckie, labradory czy border collie. Najczęściej są własnością ratowników zawodowych, jak i ochotników, którzy latami uczą się współpracy, by w górach tworzyć zgrany i efektywny tandem.

To od poziomu ich wyszkolenia może zależeć ludzkie życie, dlatego w tym roku celem akcji charytatywnej "Podaj Łapę" jest wsparcie czworonożnych ratowników.

Akcję wspierają polscy alpiniści, himalaiści i taternicy: Aleksander Lwow, Piotr Pustelnik, Janusz Majer oraz Krzysztof Wielicki. Patronatem mediowym akcję objęło National Geographic.

Maxi Zoo już od trzech lat każdej jesieni organizuje w Polsce akcję charytatywną "Podaj Łapę", wspierającą fundacje, które pracują ze zwierzętami na rzecz ludzi. Podczas dwóch poprzednich edycji udało się zebrać 62 tys. zł, które zostały przekazane Fundacji Przyjaciel (2015 r.) i Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom w Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Centrum Alzheimera w Warszawie (2016 r.).

Joanna Hamdan 5809 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.