Pozytywne rekomendacje dla branży handlowej

Analitycy Trigon Domu Maklerskiego zalecają kupowanie akcji Dino i Emperii oraz trzymanie Eurocashu.

Analitycy uważają, że otoczenie gospodarcze sprzyja obecnie branży handlowej FMCG, gdyż rośnie sprzedaż detaliczna i ceny żywności, nastroje konsumenckie są pozytywne, a bezrobocie najniższe od prawie 27 lat, co sprzyja wzrostowi płac.

Według autorów rekomendacji koniunktura ta powinna się utrzymać jeszcze przez kilka kwartałów. Rekomendacje Trigon DM, o których 6 listopada poinformował PAP Biznes, zostały wprawdzie wydane przed pojawieniem się informacji o negocjacjach Emperii z Maxima Group jako potencjalnym inwestorem (choć o samych poszukiwaniach inwestora grupa informowała wcześniej) i przed raportem kwartalnym Eurocashu, po którego publikacji akcje grupy hurtowej spadły o ponad 12 proc., ale analitycy zaznaczyli, że spodziewają się dobrych wyników sektora za III kwartał z wyjątkiem właśnie Eurocashu. Z tego samego powodu radzą raczej stawiać na spółki zajmujące się raczej handlem detalicznym niż hurtowym. O wynikach Eurocashu pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/205238,eurocash-rozwija-sie-w-detalu

Według Trigon DM akcje Dino mogą podrożeć do 80 zł (ich aktualna cena to niecałe 65 zł), Emperii do 105 zł (obecnie kosztują 92 zł), zaś Eurocashu do 39 zł (obecnie 30,14 zł).

Magdalena Weiss 1011 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.