IKEA zbiera pluszaki dla małych pacjentów

IKEA Kraków po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami. Maskotki pomogą ratownikom nawiązać kontakt z maluchami i wykonać odpowiednie czynności medyczne.

Pluszowe maskotki na dobre „zadomowiły się” w krakowskich karetkach. W ciągu ostatnich 4 lat Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało bowiem ponad 14 tys. pluszaków zebranych w IKEA Kraków.
 
Piąta, jubileuszowa edycja akcji jest  wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy maskotki zbierane są również dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Zbiórka pluszaków ruszyła 5 listopada i potrwa do 23 grudnia. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. IKEA Kraków już zapowiedziała, że do zebranych maskotek dołoży kolejne 1 000 sztuk.

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Fundacja przekazała już 45 milionów euro na projekty realizowane przez sześć organizacji partnerskich: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.
 
W tym roku dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji Sagoskatt zostanie przekazany na lokalne cele społeczne, wspierając tym samym rozwój dzieci w Polsce. Limitowana kolekcja Sagoskatt składa się z 10 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata w ramach konkursu rysunkowego IKEA. Po raz pierwszy w historii, w kolekcji pojawiła się polska maskotka – pająk autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku.
 
Joanna Hamdan 5804 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.