Pierwszy w Polsce market ekologiczny z bistro. Fotorelacja

Market sieci Organic Farma Zdrowia działa w centrum Warszawy, w Al. Jana Pawła II nr 22, róg ulicy Grzybowskiej - na parterze drapacza chmur Q22.

Na blisko 500 metrach powierzchni, przez siedem dni w tygodniu, oferowanych jest ponad 3 tys. ekologicznych produktów od ponad stu polskich producentów i od europejskich producentów znanych w branży ekologicznej marek.

Szczególne miejsce w ofercie Organic marketu ekologicznego zajmują produkty świeże. Są to zatem organiczne owoce i warzywa, jajka, nabiał, sery, pieczywo, mięso i wędliny - dostarczane codziennie prosto od producentów. Produkty świeże uzupełnione są przetworami, produktami mącznymi, ofertą śniadaniową, miodami, przyprawami, herbatami, kawą, słodyczami, napojami oraz wkrótce szerokiej oferty win (będą dostępne po uzyskaniu koncesji). Dla najmłodszych przygotowano specjalny dział z kaszkami, mlekami, daniami gotowymi a nawet zabawkami.

Dla osób z alergiami żywieniowymi sklep oferuje paletę produktów bezglutenowych, bez laktozy, bezcukrowych, wegetariańskich i wegańskich. Część produktów pochodzi z upraw i produkcji Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu). W markecie znajduje się też największy w Polsce dział kosmetyków, środków higieny osobistej i domowej.

Na miejscu wypiekane jest również świeże ekologiczne pieczywo. Znajduje się tu także pierwsze w Polsce w pełni ekologiczne bistro z ofertą ekologicznych dań - głównie unikatowych, zdrowych Misek „Happy Bowls”. Ich głównymi składnikami są kasze, warzywa, owoce, mięso i inne dodatki (lub Miski wegetariańskie), w tym własne sosy. Ponadto Bistro oferuje kanapki, naleśniki, burgery mięsne
i wegetariańskie, soki wyciskane na miejscu, koktajle warzywne, warzywno-owocowe lub z dodatkami np. collagenu, jogurty proteinowe, oczyszczające oraz gamę ekologicznych kaw, herbat i ziół.

- 100 proc. składników naszych dań i napojów jest organiczna. Jest to więc pierwszy taki punkt gastronomiczny na mapie Polski – podkreśla Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Jego zdaniem uruchomienie pierwszego marketu ekologicznego tej skali i jakości to przełom dla polskiego rynku ekologicznego. - Polacy domagają się coraz szerszej certyfikowanej ekologicznej oferty produktowej, tak jak mieszkańcy Włoch czy Niemiec. Widzą pozytywny wpływ takiej żywności na funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego. Będziemy więc otwierać kolejne duże markety w kolejnych miastach, następny już pod koniec lata 2018 roku, w Konstancinie – zapowiada Sławomir Chłoń.

Z okazji otwarcia marketu w Warszawie Organic Farma Zdrowia proponuje na zachętę, aż do świąt, powitalny 20 proc. rabat na cały asortyment. Dla wygody i szybkości obsługi klientów, w markecie zamontowane są – oprócz tradycyjnych boksów kasowych - również nowoczesne kasy bezobsługowe. Dostępny jest także podziemny parking.

Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych 40 już delikatesów stacjonarnych i on-line z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Placówki działają w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumii, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Piasecznie, Konstancinie, Łomiankach i Tarnowskich Górach a Delikatesy on-line obsługują teren całego kraju. Spółka Organic Farma Zdrowia jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r. Od 6 lipca 2016 r. jej większościowym udziałowcem jest największy dystrybutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech – spółka ECORNATURASÌ S.P.A. z siedzibą w Weronie.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4732 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.