Nowe Lidle w Wiśle i Opolu

W czwartek 9 listopada sieć Lidl uruchomiła dwie nowe placówki: w Wiśle oraz Opolu. Oznacza to, że operator zarządza już 631 sklepami.

W Metro Park Wisła przy ul. Jawornik 1b otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl w Wiśle. Z tej okazji nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym balonowego zoo i malowania buziek oraz poczęstunku w postaci potraw z grilla i kawy serwowanej przez baristów. Dodatkowo osoby, które odwiedzą sklep Lidla w dzień otwarcia, będą mogły otrzymać książkę kucharską z serii „Rodzinna kuchnia Lidla”.

Nowy sklep w Wiśle ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 1300 mkw. Do obsługi sklepu zatrudnionych jest około 20 osób. 

W ramach realizowanej inwestycji Lidl dołożył starań, aby nowy sklep nawiązywał do architektury regionalnej. Budynek wieńczy dwuspadowy dach i drewniana więźba. W placówce wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła.

W Solaris Center przy ul. Mikołaja Kopernika 16 ruszy natomiast czwarty sklep sieci Lidl w Opolu. Atrakcją na otwarcie będzie tu kulinarne show Karola Okrasy – ambasadora marki Lidl, autora licznych książek i programów kulinarnych. Spotkanie z gościem specjalnym odbędzie się na poziomie -1 Solaris Center w godzinach 14–18. W godzinach 9-21 będzie można skosztować też rozmaitych dań przygotowywanych przez blogerów kulinarnych.

Nowy sklep sieci Lidl w Opolu ma powierzchnię ok. 1800 mkw. Do obsługi sklepu zatrudnionych jest ok. 25 osób. 

W nowych sklepach klienci będą mogli znaleźć produkty marek własnych Lidl, m.in.: w ramach „Chrupiące z Pieca” – chleby niezawierające konserwantów oraz pyszne bułki, wędliny „Pikok”, mięso „Świeża porcja” lub „Rzeźnik”, produkty eko z linii BIO czy świeże owoce i warzywa dostępne w ramach „Ryneczku Lidla”.

Firma Lidl Polska współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.

Od czwartku do niedzieli 19 listopada wiele artykułów w nowych sklepach objętych zostanie specjalnymi promocjami cenowymi. Ich uruchomienie oznacza, że operator będzie zarządzał 631 placówkami.

 

Katarzyna Pierzchała 1620 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.