Zalando wybuduje kolejne centrum logistyczne

Budowa drugiego obiektu firmy w Polsce rozpocznie się jesienią br. w Głuchowie pod Łodzią.

Na zdjęciu: centrum logistyczne Zalando w Erfurt w Niemczech

Zalando, platforma modowa w Europie, już w tym miesiącu rozpocznie budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie pod Łodzią.

Razem z partnerem, firmą Goodman, Zalando stworzy nieruchomość o wielkości 130 tys. mkw. Dzięki nowej inwestycji, Zalando rozszerzy swoją sieć logistyczną w celu utrzymania wysokich standardów obsługi klientów w Europie, szczególnie w Polsce, południowo-wschodnich Niemczech i Austrii. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku.

- Z nowego centrum logistycznego skorzystają przede wszystkim polscy klienci. Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w centralnej Polsce. Nowa inwestycja pozwoli utrzymać najwyższe standardy obsługi oraz zadowolenia klientów w Polsce i całej Europie – mówi Giuseppe Tamola, country manager Zalando na Polskę, Włochy i Hiszpanię.

Pierwsze centrum logistyczne w Polsce Zalando zostało otwarte w Gardnie koło Gryfina.

Joanna Hamdan 6816 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }