Nasz Sklep chce przejąć prawie 100 sklepów na południu Polski

Polska Sieć Handlowa Nasz Sklep złożyła do UOKiK-u wniosek o zgodę na przejęcie sieci 97 sklepów pod szyldem Avita.

Należąca do Grupy Kapitałowej Specjał Polska Sieć Handlowa Nasz Sklep zamierza przejąć spółkę Megana z Krakowa, która prowadzi niemal 100 sklepów (własnych i franczyzowych) pod szyldem Avita w południowo-wschodniej Polsce, kupując 100 proc. jej udziałów.

Stosowny wniosek znalazł się już w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sieć handlowa Nasze Sklepy Avita powstała na przełomie 1995 i 1996 r. Przez pierwszą dekadę swojej działalności rozwijała sklepy własne, po czym wdrożyła darmowy system partnerski dla detalistów.

Polska Sieć Handlowa Nasz Sklep istnieje od 2000 r. Ma 45 sklepów własnych pod szyldami Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Delikatesy Premium i Livio, zlokalizowanych w województwach podkarpackim, lubelskim, śląskim i pomorskim oraz 3,4 tys. sklepów franczyzowych pod markami Nasz Sklep, Delikatesy Premium Nasz Sklep, Delikatesy Sezam oraz Express. Sieć franczyzowa swoim zasięgiem obejmuje 12 województw: lubelskie, małopolskie, łódzkie, podkarpackie, wielkopolskie, śląskie, świętokrzyskie, opolskie, dolnośląskie, mazowieckie, pomorskie oraz zachodniopomorskie.

Magdalena Weiss 1011 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.