Metro otwiera pierwszy samowystarczalną energetycznie hurtownię

W St. Pölten w północno-wschodniej Austrii niemiecki właściciel hurtowni cash and carry Metro/Makro oraz hipermarketów Real uruchomił pierwszy obiekt, który wytworzy więcej energii niż zużyje.

Dostawy energii dla hurtowni zapewnia własny system fotowoltaiczny, który powinien generować więcej energii niż potrzeba do zapewnienia funkcjonowania sklepu.

Ciepło emitowane przez ustawione w sklepie lodówki i zamrażarki będzie wykorzystywane do ogrzewania wody, a ogromne okna wbudowane we wszystkie ściany budynku zapewniają maksymalne doświetlenie, ograniczające konieczność stosowania sztucznego światła oraz umożliwiają wentylację obiektu, są bowiem otwierane zdalnie przez system centralny

Obiekt oferuje także miejsca parkingowe dla rowerów i stacje ładowania samochodów elektrycznych, by zachęcić klientów do korzystania z alternatywnych, przyjaznych środowisku form transportu. Także tradycyjna niebiesko-żółta fasada hurtowni została zastąpiona przez jasne drewniane panele ze świerku.

Magdalena Weiss 1011 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.