Starbucks Barista Championship 2017 zakończone

Laureatką konkursu, którego finał odbył się 26 października we Wrocławiu, została Lisa Mu z Niemiec, która w nagrodę pojedzie do Seattle i odwiedzi miejsce, gdzie powstała pierwsza kawiarnia Starbucks.

Reprezentanci siedmiu krajów rywalizowali ze sobą podczas zawodów zorganizowanych 26 października we Wrocławiu.

Wśród uczestników finału znaleźli się przedstawiciele wszystkich rynków, w których wrocławska spółka AmRest jest operatorem marki Starbucks, w tym: Maria Alexandra Dumitru z Rumunii, Lisa Mu z Niemiec, Tamás Simárszki z Węgier, Sebastian Charęza z Polski, Sandra Moravská ze Słowacji, Katka Drholcová z Czech oraz Teodora Bayraktarova reprezentantka Bułgarii.

Zadaniem finalistów podczas wrocławskich zawodów, było przede wszystkim zaprezentowanie swoich umiejętności w trzech, podstawowych konkurencjach - Barista Craft, Coffee Tastingu oraz My Journey.

Całe wydarzenie było otwarte dla publiczności. W trakcie zawodów można było wziąć udział w degustacji kawy prowadzonej przez Coffee Masterów Starbucks, pokazach alternatywnych metod parzenia kawy oraz poznać tajniki pracy baristów.

Nagrodą dla zwyciężczyni jest kilkudniowy wyjazd do Seattle, miasta od początku związanego z marką, w którym w 1971 roku powstała pierwsza kawiarnia.

Joanna Hamdan 5955 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }