Stokrotka Express zamiast 5market

Stokrotka ma już pięć sklepów w formacie convenience, jednak nie pod szyldem 5market, ale nowym - Stokrotka Express.

W 2016 r. sieć Stokrotka zdecydowała o stworzenia kolejnego, po supermarkecie i markecie, konceptu sklepu – tym razem w formacie convenience. Zwieńczeniem tych prac było otwarcie w 2017 r. w okresie od kwietnia do sierpnia trzech sklepów testowych w nowej formule. Otwarto je pod szyldem 5market, o czym pisaliśmy szerzej tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/198752,siec-5-market-wystartowala-po-cichu.

26 października Stokrotka otworzyła kolejne dwa sklepy, co oznacza, że ma już 5 placówek w formacie convenience. Jednocześnie jednak firma zdecydowała się na zmianę dotychczasowej nazwy na nową - Stokrotka Express.

Stokrotki Express powstały w Lublinie przy ul. Zana i w Skierniewicach przy ul. Asnyka. Powierzchnia sprzedażowa sklepów wynosi odpowiednio 71 mkw i 105 mkw. Oba otworzone zostały w często uczęszczanych lokalizacjach w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych.

W miarę rozwoju nowego formatu, sklepy będą również przygotowane do świadczenia szeregu usług dodatkowych dla klientów m.in. oferować będą darmowy dostęp do Wi-Fi, możliwość rejestracji usług telekomunikacyjnych, doładowania usług prepaid, dokonywania płatności za rachunki, czy możliwość skorzystania z usług firmy kurierskiej. Oprócz zrobienia zakupów klienci będą też mogli napić się kawy czy zjeść ciepłą przekąskę.

Spółka Stokrotka stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding, notowana od 2002 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma powstała w 1994 r. w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina. Obecnie sieć obejmuje ponad 400 sklepów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw do 1000 mkw. powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

Katarzyna Pierzchała 4285 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.