Wystartował konkurs Eko Odkrywcy

Jego organizatorami są Henkel Polska, drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Wystartowała kolejna, piąta już edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko.

W tym roku na czterech zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych w wysokości 5 tys. zł oraz nagroda specjalna – 15 tys. zł z przeznaczeniem na wyprawę badawczą lub wyposażenie „Zielonej Klasy”.

Natomiast opiekunowie zwycięskich projektów otrzymają zapas żelu do prania Persil, zaś wszyscy nauczyciele zgłaszający projekty – zaświadczenie zawodowe o pełnionej roli opiekuna projektu.

Aby zgłosić się do konkursu na wstępie należy wypełnić formularz. Na kolejnym etapie opiekun proszony jest o podanie szczegółów projektu. Zgłoszenia można wysyłać do 13 listopada.

Celem piątej odsłony konkursu jest praktyczne poznanie przyrody, zachęcenie do odkrywania i doświadczania jej uroków. Zadaniem uczestników jest zaplanowanie ekologicznego projektu badawczego, który pomoże poznać prawa przyrody, a przy okazji zwróci uwagę na problemy, ale też rozwiązania z obszaru ochrony środowiska.

Konkurs Eko Odkrywcy dedykowany jest szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym i wychowawczym oraz organizacjom pozarządowym z całej Polski. Rozpoczął się 4 września i potrwa do 13 listopada. Jury konkursowe zakwalifikuje do finału 16 projektów, które zostaną opublikowane na stronie www.ekoodkrywcy.pl. Ostatecznego wyboru zwycięzców dokonają internauci, oddając głosy na swoich faworytów. Wyniki tegorocznej edycji Eko Odkrywców poznamy 18 grudnia.

Więcej informacji na www.ekoodkrywcy.pl i www.facebook.com/ekoodkrywcypersil.

Joanna Hamdan 5955 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }