Na Żeraniu powstanie nowe centrum handlowe

Na warszawskiej Białołęce powstanie kolejne centrum handlowe - tym razem tuż nad Kanałkiem Żerańskim, w sąsiedztwie centrum handlowego Auchan Modlińska i w bliskiej odległości od otwartej we wrześniu br. Galerii Północnej.

Niewielkie centrum handlowe przy ul. Kowalczyka, sąsiadujące z ul. Modlińską, będzie składało się z czterech obiektów dwukondygnacyjnych, tworzących jeden kompleks, o łącznej powierzchni handlowej 12 tys. mkw.

Wiadomo już, że wśród głównych najemców będą: market spożywczy, operator branży rtv agd, drogeria, apteka, salon sportowy, salon obuwniczy, zoologiczny, księgarnia, sklepy z odzieżą i wyposażeniem wnętrz. Branżę gastronomiczną reprezentować będą kawiarnia, pizzeria, kebab i restauracja. W ofercie usługowej przewidziano fitness, przychodnię, gabinety lekarskie i pomieszczenia biurowe. Na obecnym etapie inwestor nie informuje o konkretnych markach.

Z opublikowanego komunikatu wynika, że centrum handlowe będzie mieć 360 miejsc parkingowych bezpośrednio przy budynku oraz na poziomie -1 oraz że zbuduje je firma Adept 10. Otwarcie jest planowane w IV kwartał 2019 r.

Obiekt powstanie tuż przy budowanym osiedlu mieszkaniowym Port Żerań (inwestor Dom Development), które położone jest w bardzo dobrze skomunikowanej części warszawskiej dzielnicy Białołęka. Dojeżdża tu 16 autobusów, 7 minut jest do stacji metra Marymont. Połączenie z centrum i z metrem zapewniają takie główne trasy przelotowe jak most gen. S. Grota-Roweckiego i Trasa Toruńska. W ciągu doby w okolicy kursuje ok. 750 autobusów.

Planowane centrum handlowe powstanie w bliskiej odległości od Auchan Modlińska, gdzie oprócz hipermarketu Auchan działają tu także m.in. pralnia, jubiler, optyk, apteka, sklep zoologiczny, apteka, salon prasowy, drogeria oraz market budowlany Leroy Merlin.

3,5 km dalej – jadąc na północ Warszawy – działa też Galeria Północna, czyli otwarte we wrześniu br. centrum handlowe, o którym pisaliśmy m.in. tutaj:. http://handelextra.pl/artykuly/202997,otwarcie-galerii-polnocnej-fotorelacja

Centrum z ul. Kowalczyka będzie musiało się też zmierzyć z kilkoma innymi mniejszymi galeriami działającymi na tym terenie, m.in. z Galerią Odkryta.

Dodatkowo w ramach inwestycji Dom Development wybuduje rondo i drogę. Szacowany koszt budowy ronda i ulicy to 4 mln zł. Ponadto deweloper przekaże miastu tereny pod drogę warte według operatu ok. 2,8 mln zł oraz dodatkowo zgodnie z umową ZRiD 354,7 tys. zł. Dom Development współfinansuje także, kwotą 0,5 mln zł, projekt budowlany planowanej szkoły w rejonie osiedla przy ul. Myśliborskiej.

 

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }