Prognoza: Biedronka w III kw. zwiększyła sprzedaż o 12 proc.

Według prognozy Domu Maklerskiego mBanku grupa Jeronimo Martins miała w III kwartale przychody wyższe o ponad 10 proc. niż rok wcześniej. Głównie dzięki Biedronce.

Wyniki portugalskiego operatora za trzeci kwartał 2017 roku zostaną opublikowane 25 października. Według przewidywań analityków DM mBanku Jeronimo Martins zwiększyła w tym czasie przychody o 10,2 proc. do 4,16 mld euro, przy czym gros tej kwoty – 2,78 mln euro przyniosła jej Biedronka. Umocnienie złotego dodatkowo podbije wyniki wyrażone w euro. Dla sieci zlokalizowanej w Polsce wynik ten oznaczać będzie wzrost o 11,8 proc. względem III kw., choć jest nieznacznie niższy od uzyskanego w II kw.

Zysk brutto prognozowany jest na poziomie885 mln euro (+9,8 proc.), zysk operacyjny natomiast ma wzrosnąć o 12,7 proc. do 165,7 mln euro. Oczyszczony zysk netto wzrośnie o 8,9 proc. do 111,1 mln euro.

- Wynikom Biedronki powinno pomagać utrzymujące się sprzyjające otoczenie makroekonomiczne (wzrost dochodu dyspozycyjnego u konsumentów), wyższa niż w 2Q’17 dynamika inflacji cen żywności rok do roku – piszą analitycy. - Jednocześnie dynamika wyników sieci Biedronka powinna być częściowo stłumiona przez efekt bazy. Wysoka presja konkurencyjna na rynku portugalskim oraz utrzymujące się istotne koszty ponoszone na rozwój sieci Ara oraz Hebe, powinny ograniczać dynamikę wzrostu wyników rok do roku Grupy Jeronimo Martins – wyjaśniają w rekomendacji.

Jednocześnie zalecają trzymanie akcji notowanej na giełdzie w Lizbonie grupy i przewidują wzrost ceny akcji do 17,10 euro z 15,78 euro notowanych w momencie wystawiania opinii.

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }