Karma dla zwierząt podbija wyniki Nestlé w Europie Centralnej

Największy dostawca żywności FMCG na świecie zwiększył w ciągu trzech kwartałów 2017 r. sprzedaż organiczną o 2,6 proc.

Zdjęcie: Zakład Nestlé Purina Petcare w Nowej Wsi Wrocławskiej

Łączne przychody ze sprzedaży Nestlé sięgnęły niemal 65,3 mld franków, co z uwzględnieniem dezinwestycji (-2,6 proc.) i wpływu zmian kursowych (-0,4 proc.) jest wynikiem o 0,4 proc. niższym niż uzyskany w okresie styczeń – wrzesień 2016 r. Realny wzrost wyniósł 1,8 proc., natomiast wyższe ceny przyniosły 0,8 proc.

W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej koncern sprzedał produkty za 11,8 mld franków. Nominalnie oznacza to spadek (jedyny spośród segmentów wydzielanych przez grupę), i to o 9,4 proc. To jednak w głównej mierze efekt odcięcia biznesu lodowego, który stał się częścią spółki joint venture Nestlé z R&R Ice Cream (właścicielem m.in. marki Zielona Budka) i dział pod nazwą Froneri. Organicznie działalność producenta w regionie przyniosła wzrost o 1,9 proc.

- Wzrost organiczny przyspieszył we wszystkich regionach. Realna sprzedaż znacząco wzrosła w Europie Zachodniej ze szczególnie dobrym trzecim kwartałem w segmentach kawy, słodyczy i kulinariów. Europa Środkowo-Wschodnia kontynuowała swój szybki rozwój, zwłaszcza w Rosji, co jest odbiciem zwiększonej dystrybucji. Szczególnie mocno – dwucyfrowo – wzrosła w regionie sprzedaż karmy dla zwierząt – napisało Nestlé w komunikacie.

Ogółem sprzedaż organiczna w krajach naszego regionu utrzymała tempo wzrostu na poziomie ok. 5 proc. mimo lekko negatywnego wpływu poziomu cen.

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }