Carrefour zadowolony z wyników w Polsce

Między lipcem a wrześniem Polacy zostawili w kasach sieci odpowiednik 484 mln euro.

W trzecim kwartale 2017 roku Carrefour zwiększył sprzedaż w Polsce w sklepach otwartych przynajmniej od 12 miesięcy o 4,4 proc.

Organicznie, czyli włączając nowo otwarte sklepy oraz czasowe zamknięcia i zakładając, że kursy walut nie uległy zmianie wobec analogicznego okresu 2016 r., sprzedaż była wyższa o 7,0 proc.

Między lipcem a wrześniem Polacy zostawili w kasach sieci odpowiednik 484 mln euro. Umacniający się złoty sprawił, że z uwzględnieniem zmian kursowych dynamika jest jeszcze korzystniejsza i wynosi 8,4 proc.

- Sprzedaż like-for-like rozwijała się szczególnie dynamicznie w Polsce i Rumunii, gdzie wzrosła odpowiednio o 4,4 proc. oraz 9,2 proc. - napisano w komentarzu do wyników krajów europejskich. Na pozostałych rynkach Starego Kontynentu detalista odnotował lekkie spadki sprzedaży LFL: we Francji o 0,9 proc., w Belgii i we Włoszech o 0,5 proc., a w Hiszpanii o 0,3 proc. Jednak w tym ostatnim kraju dzięki przejęciu sklepów sieci Eroski łączna sprzedaż zwiększyła się o 9,0 proc.

Cała grupa miała w trzecim kwartale 21,9 mld euro przychodów ze sprzedaży, o 0,5 proc. więcej LFL niż rok wcześniej. Całkowita sprzedaż w kursach stałych wzrosła o 1,9 proc., a w bieżących o 0,4 proc. Negatywny wpływ miała tu głównie słabość argentyńskiego peso.

Od początku roku Carrefour miał globalnie obroty na poziomie 64,9 mld euro, a w Polsce 1,45 mld euro. Na porównywalnej powierzchni to kwoty większe odpowiednio o 1,5 proc. oraz 4,3 proc.

Na cały 2017 r. Carrefour przewiduje wzrost sprzedaży w stałych kursach walut w przedziale 2 – 4 proc. Inwestycje wyniosą łącznie 2,2 – 2,3 mld euro.

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }