Lidl utworzy Winnicę Lidla

Na razie dyskonter ujawnił jedynie, że z nową usługą - nazwaną Winnica Lidla - rusza w listopadzie br.

O szczegółach nowego projektu Lidl poinformuje 27 października br. na konferencji prasowej. O tym, że będzie to niebagatelne wydarzenie świadczy zapowiedź obecności samego Maksymiliana Branieckiego, prezesa Lidl Polska, co jest rzadkością na tego typu spotkaniach dyskontera.

Co to będzie Winnica Lidla? Można wysnuć kilka przypuszczeń. Pierwsze z nich to wydzielenie stoiska z winami spośród innych sprzedawanych alkoholi. Możliwe jest również stworzenie marki własnej w tej kategorii asortymentowej. Trzecia możliwość to powołanie e-sklepu Lidla sprzedającego tylko i wyłącznie dobre gatunkowo wina, o czym pisaliśmy pod koniec września tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203749,czy-lidl-uruchomi-e-sklep-z-winami.

Informowaliśmy wtedy, że prace nad projektem są już zaawansowane. Zakładają możliwość zamawiania win przez internet, ale – ze względu na ograniczenia prawne – z koniecznością odbioru ich w sklepie stacjonarnym. Pisaliśmy wtedy, że być może e-sklep Lidla wystartuje jeszcze w tym roku.

O tym, że Lidl potrafi zaskakiwać i długo utrzymywać swoje nowe projekty w tajemnicy, przekonaliśmy się już nie raz. Ostatnim przykładem jest nowa usługa Lidl Podróże, którą spółka uruchomiła w połowie września br., o czym pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/202973,lidl-sprzedaje-podroze. Wcześniej dyskonter nie informował o planach wprowadzenia tej usługi. W listopadzie poszerzy swoje portfolio o kolejną.

Lidl Polska prowadzi w Polsce ponad 620 sklepów stacjonarnych.

Katarzyna Pierzchała 1694 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }