Carrefour wprowadza usługę "SąSiatki" we Francji

Francuska grupa uruchomiła na rodzimym rynku platformę o nazwie Merci Voisin - Dziękuję, sąsiedzie. To odpowiednik znanej z polskiego rynku usługi SąSiatki.

Usługa pozwala na dostarczanie za niewielką opłatą zakupów przez innych klientów Carrefoura.

Klienci muszą zainstalować w smartfonie aplikację i zarejestrować się oraz wybrać, czy chcą, by ktoś inny dostarczył mu zakupy, czy też sami są chętni zapewnić dostawę sąsiadom.

Za tę ostatnią czynność dostaną niewielką opłatę oraz ocenę, wystawianą po każdym dowozie. Ma ona być rekomendacją dla innych klientów. Podobną usługę Carrefour udostępnił już w Belgii.

W Polsce trwa faza testowa projektu, rozpoczęta jeszcze przed wakacjami. Nosi nazwę SąSiatki.

Pisaliśmy o tym więcej w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/202382,akcja-sasiatki-carrefoura-nabiera-rozpedu

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }