Henryk Kania przejmie Staroplskie Specjały

Zakłady Mięsne Henryk Kania podpisały ze swoim dłużnikiem, firmą Staropolskie Specjały, umowę przedwstępną przejęcia tego przedsiębiorstwa.

Zarządy obu spółek poinformowały o podpisaniu umowy przedwstępnej, na mocy której przedsiębiorstwo Staropolskie Specjały stanie się częścią Zakładów Mięsnych Kania w zamian za anulowanie długu.

Umowa przyrzeczona ma zostać zawarta najpóźniej do 28 grudnia 2017 r. Na własność ZM Henryk Kania przejdą prawo własności i użytkowania wieczystego nieruchomości w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie Staropolskie Specjały mają swoją siedzibę, środki trwałe i pieniężne oraz prawa wynikające z zawartych umów.

Wartość przenoszonej firmy wyceniono na 293 mln zł. Do Staropolskich Specjałów należy zakład mięsny, magazyny i suszarnie oraz linie produkcyjne do przetwórstwa i sprzedaży mięsa. Dojście do skutku umowy wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1080 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }