Galeria Kalisz przechodzi przemianę

Carrefour Polska rozpoczął się remodeling kolejnego obiektu z portfolio. Odnowioną fasadę oraz pasaże wkrótce uzyska Galeria Kalisz.

Carrefour realizuje wdrożoną w 2014 r. strategię rozbudowy, remodelingu oraz rekomercjalizacji posiadanych aktywów. Wśród obecnie modernizowanych obiektów należących do sieci znajdują się m.in. szczecińska Galeria Gryf, białostocka Galeria Zielone Wzgórze czy chorzowskie Centrum Handlowe AKS. We wrześniu prace modernizacyjne rozpoczęto również w Galerii Kalisz przy ul. Poznańskiej.

- Celem przyjętej przez nas polityki jest przede wszystkim zagwarantowanie klientom nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni zakupowej, a także dostarczenie różnorodnej i ciekawej oferty handlowej – wyjaśnia Ronan Martin, wiceprezes ds. ekspansji i centrów handlowych w Carrefour Polska.

Od momentu podjęcia się tego zadania firma zmodernizowała już 19 obiektów. - W kolejnych 7 lokalizacjach prace obecnie trwają lub są w najbliższej przyszłości planowane – ujawnia Ronan Martin.

W wyniku prac zaplanowanych w Galerii Kalisz odnowiona zostanie fasada obiektu. Zmiany zajdą również w pasażach galerii – pojawią się nowe elementy małej architektury, wymieniona zostanie posadzka oraz oświetlenie. Za przeprowadzenie modernizacji odpowiadają firmy MP Project oraz BDS Budownictwo. Zakończenie prac planowane jest na początek 2018 r.

Galeria Kalisz powstała w 2005 r. W ofercie centrum znajduje się hipermarket Carrefour, market budowlany Leroy Merlin, salon meblowy Meble Agata, Komfort i Komfort Łazienki, Jysk czy Media Markt, a także kilkanaście lokali handlowo-usługowych. Na terenie pasażu znajdują się również stoiska, które stanowią uzupełnienie podstawowej oferty obiektu.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }