Nestlé inwestuje w Rosji

26 milionów euro (30 milionów franków) zainwestuje szwajcarski koncern w budowę nowej fabryki produktów dla dzieci w rosyjskiej Wołogdzie.

Nowa fabryka powstanie jako część zakładu działającego od 14 lat w tym położonym ok. 650 km na wschód od Sankt Petersburga mieście. Produkcja ma ruszyć w 2019 r., a wytwarzane w nowym zakładzie wyroby dla dzieci przeznaczone będą zarówno na rynek rosyjski, jak i na eksport. Inwestycja zwiększy moce produkcyjne zakładu dwukrotnie.

- Fabryka w Wołogdzie jest strategiczną inwestycją Nestlé w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw, która jest jedynym zakładem produkującym preparaty dla niemowląt Nestlé w regionie Rosji i Eurazji. Ta nowa fabryka pozwoli nam umocnić wiodącą pozycję na rosyjskim rynku preparatów dla niemowląt, zwiększając naszą zdolność zaopatrywania zarówno rynku krajowego, jak i rynków eksportowych - skomentował Martial Rolland, wiceprezes Nestlé odpowiedzialny za rynki Rosji i Eurazji.

Inwestycja wpisuje się w strategię koncernu, który zamierza skupić się na rozwoju wysokomarżowych kategorii, takich jak kawa, karma dla zwierząt, żywność dla dzieci oraz woda butelkowana. W tym miesiącu Nestlé ogłosiło już uruchomienie nowej fabryki karmy dla zwierząt w amerykańskim stanie Georgia.

W ciągu ostatnich 20 lat Nestlé zainwestowało w Rosji 2 miliardy dolarów. Koncern ma w tym kraju osiem zakładów, 70 proc. surowców i 90 proc. opakowań wykorzystywanych przy odbywającej się w nich produkcji pochodzi z Rosji.

Nestlé jest największym dostawca produktów FMCG na świecie. Jest obecny w 191 krajach świata, w których sprzedaje produkty pod 2 tys. marek. Zatrudnia globalnie 328 tys. pracowników.

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }