PIH chce wyłączenia hurtowni z zakazu handlu w niedziele

Poprawki dot. ustawy o zakazie handlu w niedzielę zostały już przyjęte przez Sejm i ustawę przekazano do prac komisji. PIH alarmuje, że należy wyłączyć z niej hurtownie spożywcze.

– Nie można zamknąć hurtowni w niedziele, zaopatrują one sklepy, które będą mogły działać tego dnia. Małe placówki handlowe nie mają chłodni, magazynów i muszą codziennie zaopatrywać się w hurtowniach - uważa Waldemar Nowakowski (na zdjęciu), prezes Polskiej Izby Handlu (PIH).

Jego zdaniem, jest to odcięcie dostępu do świeżych artykułów rodzinnym sklepom. - W ustawie mówi się, że hurtownie farmaceutyczne będą mogły być otwarte w niedziele – zatem dlaczego otwieramy jedne, a inne zamykamy? Zwłaszcza że w hurtowniach spożywczych są produkty, które szybko się psują. Z definicji placówki handlu powinny być usunięte hurtownie – nie jest to handel detaliczny. Większość pozostałych poprawek wydaje się zmierzać we właściwym kierunku w stosunku do pierwotnej niedoskonałej wersji projektu – komentuje Waldemar Nowakowski. 

Polska Izba Handlu będzie obserwować prace komisji, która zajmie się tą ustawą i brać udział w pracach nad nią.

O pracach komisji pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/204258,handel-w-niedziele-przepchniety-w-komisji

Zdjęcie: Krzysztof Żuczkowski

Ilona Mrozowska 2343 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }