Kaufland zawiesza ekspansję online

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom mieszkańcy Hamburga będą musieli dłużej poczekać na możliwość zakupów online w Kauflandzie.

Sieć dyskontowych hipermarketów Kaufland odsunęła w bliżej nieokreśloną przyszłość uruchomienie sklepu internetowego dla mieszkańców Hamburga.

Na razie - jak donosi gazeta Heilbronner Stimme - detalista chce zoptymalizować działalność e-sklepu w Berlinie.

Pracownikom, którzy już zostali zatrudnieni do obsługi zamówień internetowych w Hamburgu zostaną zaproponowane alternatywne miejsca pracy bądź inne "akceptowalne społecznie" rozwiązania. Przedsięwzięcie zostało jednak zawieszone, a nie odwołane - twierdzą przedstawiciele sieci.

Pierwotnie usługa w Hamburgu miała ruszyć jeszcze latem. Jednak teraz Kaufland zdecydował, że najpierw musi usprawnić jej działanie w Berlinie, w którym funkcjonuje ona od roku. Dyskonter oferuje w sklepie internetowym te same ceny, co w stacjonarnym. Za dostawę pobiera od 2,75 do 4,75 euro, przy czym przy zamówieniu powyżej 100 euro zakupy dostarczane są gratis.

Poza Hamburgiem Kaufland ma w planach rozszerzenie usługi na Frankfurt, Monachium i Düsseldorf.

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }