Herbapol Esencja Natury po raz 9.

Do czterdziestu dotychczasowych laureatów dołączyło sześciu tegorocznych. Wśród nich Krystyna Czubówna, której wyróżnienie wręczył Jerzy Starak, członek rady nadzorczej Herbapolu-Lublin (na zdjęciu).

Kapituła nagrody, której pomysłodawcą jest Herbapol-Lublin, nagradza osoby, dla których obcowanie z naturą to "esencja życia". Pielęgnują tradycję, są odważni i wytrwali, inspirują innych. Wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach. Krystyna Czubówna (dziennikarka, lektorka filmów przyrodniczych) została laureatką w kategorii Natura i media. Nagrodę w kategorii Natura w sztuce odebrał Jerzy Kryszak - miłośnik ogrodnictwa, pasjonat fotografii. Wykonuje wyjątkowe zdjęcia owadom. Marta Dymek jest autorką kulinarnego bloga Jadłonomia oraz książki pod takim tytułem. Na stronie zamieszcza wegańskie przepisy. Została laureatka w kategorii Natura w mediach społecznościowych. Z kolei Piotra Suchenia, biegacza, triathlonistę, organizatora imprez biegowych, blogera kapituła wyróżniła w kategorii Natura w sporcie. Kilka osób reprezentujących ogrody botaniczne dziękowało za statuetkę w kategorii Natura i nauka. Reprezentowały one laureata - Radę Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce.

W tym roku przyznano też nagrodę specjalną. Otrzymał ją podróżnik, jeden z pionierów zwiedzania świata Wojciech Dąbrowski.

Galę, która odbyła się w restauracji Belvedere znajdującej się w Nowej Oranżerii w warszawskich Łazienkach, poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka nagrody specjalnej Esencja Natury 2015. Statuetki wręczali Jerzy Starak, członek rady nadzorczej oraz Evangelou Evangelos, przes zarządu Herbapolu Lublin, a także laureaci edycji z poprzednich lat i równocześnie członkowie kapituły nagrody Herbapol Esencja Natury.
Na zakończenie gali wystąpił Andrzej Piaseczny.

Barbara Mikusińska 654 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }