ID Logistics wzmacnia pozycję na europejskim rynku

Firma uruchomiła właśnie nowy oddział - ID Logistics Bucharest, który będzie zarządzał największym magazynem sieci Carrefour w Rumunii.

Na początku października ID Logistics Bucharest przejęło zarządzanie magazynem sieci Carrefour, położonym w Chiajna koło Bukaresztu.

Do zadań operatora należy obsługa odbioru, magazynowanie, kompletowanie zamówień w obiegu cross-dockingowym, zarządzanie zapasami oraz dystrybucja towarów do sklepów i regionalnego magazynu sieci Carrefour.

Całkowita powierzchnia magazynu wynosi 60 tys. mkw., w tym ok. 1 500 mkw. stanowi biuro i pomieszczenia socjalne. Składowane są tu artykuły zarówno spożywcze, jak i przemysłowe. W magazynie znajduje się około 40 tys. miejsc paletowych. Łącznie obsługiwanych jest 20 tys. typów artykułów, w obiegu stockowym i cross-dockowym.

Z bukaresztańskiego magazynu zaopatrywane są cztery formaty sklepów sieci Carrefour – hipermarkety, supermarkety, w tym typu proximity  i dyskonty, obsługujące klientów w centralnej i wschodniej części Rumunii. Dodatkowo towary przesyłane będą do regionalnego magazynu, który zaopatruje hipermarkety i supermarkety w zachodniej części Rumunii.

Koordynację prac i zarządzanie działaniami w rumuńskim magazynie nadzoruje Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska. Natomiast docelowo ID Logistics Bucharest ma być w pełni autonomiczną firmą, z własnym zarządem i kadrą menedżerską.

- Dla Grupy ID Logistics to pierwsza i jednocześnie bardzo znacząca operacja w Rumunii, która stanowi solidną podstawę do dalszego rozwoju na rynku o tak dużym potencjale. W ciągu trzech do pięciu lat chcemy osiągnąć tu znaczącą pozycję wśród liderów logistyki kontraktowej. Cieszymy się, że mieliśmy okazję zrobić ten pierwszy krok wspólnie z siecią Carrefour, która jest długoletnim i strategicznym klientem Grupy ID Logistics. Teraz chcemy zapewnić firmie Carrefour Romania tak samo wysoki poziom obsługi i satysfakcji jak w wielu innych krajach - mówi Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

Wejście na rynek rumuński jest zgodne z długofalową strategią rozwoju Grupy ID Logistics, której celem jest zdobycie pozycji czołowego operatora logistycznego w Europie. Obecnie firma obsługuje klientów we Francji, Niemczech, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Rumunii i w krajach Beneluksu. W 2016 roku ID Logistics zarządzał ponad 200 magazynami w Europie. ID Logistics Polska obsługuje klientów w 8 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej ok. 200 tys. mkw, ma także jeden oddział transportowy.

Joanna Hamdan 6157 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }