Maspex: rozwój organiczny i przejęcia

O strategii firmy mówił podczas IV Kongresu Bezpieczeństwa Żywności Krzysztof Pawiński, prezes wadowickiego holdingu.

Krzysztof Pawiński stwierdził, że jest zwolennikiem połączenia rozwoju organicznego z rozwojem poprzez przejęcia. Jego zdaniem nad rozwojem organicznym firma może zapanować, bo jest to kwestia jakości procesów w firmie, jakości zarządzania, jakości organizacji, natomiast skuteczność procesów zakupów jest „nikczemnie niska”. Dlatego akwizycje wymagają uważnego doboru. Bez nich jednak rozwój firmy trwałby zbyt długo.

Zaznaczył, że trzeba przeanalizować kilkadziesiąt projektów, żeby wybrać ten jeden, który spełni oczekiwania. - Stawiamy na biznes oparty na organicznym wzroście i nieustająco pracujemy nad przeglądaniem możliwych decyzji inwestycyjnych. Od czasu do czasu udaje się porozumieć w sprawie przejęcia  i wtedy przyspieszamy – stwierdził Pawiński podczas kongresu organizowanego przez IFS Office Central & Eastern Europe, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, międzynarodową organizację logistyczną CSCMP oraz Biuro Promocji Jakości.

Krzysztof Pawiński zapowiedział także, że po ubiegłorocznym wyniku 4,27 mld zł przychodów obecny rok zamknie się kwotą rzędu 4,5 mld zł.

"Handel" i portal handelextra.pl patronowały kongresowi.

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }