Ponad 67,5 mln euro kredytu na Libero

Spółka Echo Investment zawarła z Bankiem Zachodnim WBK jako agentem i Bankiem BGŻ BNP Paribas umowę dotyczącą kredytu w wysokości ponad 67,5 mln euro oraz 12 mln zł kredytu na zapłatę VAT. Środki zostaną przeznaczone na realizację galerii Libero w Katowicach.

- Cieszymy się, że nasi dotychczasowi partnerzy finansowi – Bank Zachodni WBK, jako agent oraz BGŻ BNP Paribas - po raz kolejny dostarczają środki na budowę projektów Echo Investment, tym razem Libero, jednego z naszych flagowych projektów – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment.

Galeria Libero to nowe miejsce na handlowej mapie Katowic. Zaoferuje ponad 150 sklepów, liczne restauracje, kawiarnie, kinowy multipleks, klub fitness, ale także miejski plac z fontannami, amfiteatr, skate park, lodowisko, miejsca do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Powstająca w Katowicach Galeria Libero jest już prawie skomercjalizowana. Otwarcie centrum handlowego zaplanowano na wiosnę 2018 r. Pisaliśmy o nim m.in. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/201512,galeria-libero-buduje-sie-i-szybko-komercjalizuje.

Spółka Echo Investment jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym. Od 1996 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 130 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1,300 mln mkw. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - Pimco.

Katarzyna Pierzchała 1694 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }