W sklepach Kaufland zebrano 10 t żywności

Ponad 10 ton żywności przekazali klienci sklepów Kaufland dla potrzebujących dzieci. Produkty zebrano w marketach sieci w ramach organizowanych przez Federację Polskich Banków Żywności w partnerstwie z firmą Danone zbiórek żywności "Podziel się dobrym posiłkiem".

Zbiórki żywności odbyły się 29 i 30 września w 73 sklepach sieci. Zebrano łącznie 10 751 kg żywności dla dzieci, głównie płatków śniadaniowych, odżywek dla najmłodszych, mleka i produktów zbożowych. Z zebranych podczas zbiórek produktów można przygotować 21,5 tysiąca posiłków. Banki Żywności rozpoczęły już przekazywanie żywności do świetlic środowiskowych i lokalnych organizacji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

- To już kolejna akcja, podczas której nasi klienci pokazali, że mają ogromne serca i chcą pomagać. Bardzo im dziękujemy za zaangażowanie – mówi Małgorzata Wójcik-Koczur, CSR manager w Kaufland Polska.

„Podziel się dobrym posiłkiem” to pilotażowy program edukacyjno-żywnościowy, który jest rozwinięciem projektu „Podziel się posiłkiem”, zainicjowanego w 2003 r. przez firmę Danone. Nowa odsłona programu zwraca uwagę już nie tylko na ilościowe niedożywienie dzieci, ale także jakościowe. Głównym celem programu jest umożliwienie wydania jak największej liczby jakościowych, zbilansowanych posiłków najbardziej potrzebującym tego dzieciom w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 1686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }