Protest związkowców Tesco już we wtorek

17 października pod biurem zarządu Tesco na Europę Centralną, czyli w czeskiej Pradze, będą protestować związkowcy Tesco Polska. Jadą dwa pełne autokary ludzi.

- Protest jest wyrazem sprzeciwu wobec warunków pracy i płacy w Tesco. Udział w nim potwierdził związek zawodowy działający w Tesco na Węgrzech - mówi Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca regionu Zagłębie Miedziowe w Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" dla Tesco Polska.

Wyjazd autokarem planowany jest na 6.00 rano z Wrocławia. Protest odbędzie się w Pradze w godzinach 12.00-14.00, jeszcze tego samego dnia autokar z pracownikami Tesco wróci do Polski.

Koszty związane z wyjazdem w całości bierze na siebie "Solidarność".

- Jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Trudno wyobrazić sobie, żeby jechali z nami pracownicy Tesco na przykład z woj. pomorskiego, ale i tak jadą pełne dwa autokary ludzi - mówi Jakubowska.

Podkreśla, że protest ma celu otrzymanie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Polsce oraz zwiększenia zatrudniania. - Tesco pozamykało małe sklepy. Duże, czyli hipermarkety, wciąż działają. A mimo to zatrudnienie w Tesco spadło w ostatnich latach z prawie 30 tys. osób do ok. 24 tys. Ci którzy zostali często pracują za dwóch - podkreśla Elżbieta Jakubowska.

Tymczasem Tesco już zapowiedziało kolejne zwolnienia, tym razem w biurze głównym operatora (w Polsce). Redukcja etatów rusza 24 października, a skończy się 30 listopada 2017 r. Pracę straci do 400 osób.

Więcej o Tesco pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/203766,zarzad-tesco-i-zwiazkowcy-jak-zwykle-bez-porozumienia

http://handelextra.pl/artykuly/203470,tesco-zwolni-400-osob

Ilona Mrozowska 2263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }