Anuga: 214 polskich wystawców

Tegoroczna Anuga biła rekord za rekordem.

Ponad 7,4 tys. wystawców ze 107 krajów  pokazało ofertę (targi Anuga trwały od 7 do 11 października) w 11 halach w Kolonii. Wśród nich było 716 z Niemiec, pozostali z krajów ze wszystkich kontynentów. Łącznie powierzchnia wystawiennicza wyniosła 284 tys. mkw. Polscy wystawcy, a było ich 214, zajęli około 4 tys. mkw. Od pierwszego dnia targów ich stoiska cieszyły się zainteresowaniem gości, rozmowy toczyły się niemal przez cały czas. W tym roku wiele stoisk polskich producentów wyróżniało się architekturą, wielkością, było też kilka udanych ekspozycji zbiorowych (m.in. Krajowej Rady Drobiarstwa czy Polskiej Izby Mleka).

Jak zgodnie podkreślali podczas targów przedstawiciele polskich firm, eksport ma dla nich coraz większe znaczenie i jego udział rośnie w obrotach tych przedsiębiorstw. Anuga jest dla nich okazją do spotkań z dotychczasowymi kontrahentami z Niemiec i innych krajów europejskich, ale też - co podkreślali - z krajów arabskich, z którymi kontakt emailowy jest często utrudniony.  Nawiązali również nowe kontakty i - co nie mniej ważne - zobaczyli, co oferuje konkurencja i jakie nowe trendy pojawiły się w ich branżach na świecie.

Ekspozycja podzielona była na 11 obszarów tematycznych. Nowością było wydzielenie Anuga Hot Beverages, czyli ofercie gorących napojów - kawy, herbaty, kakao.  Podczas targów odbywały się pokazy, degustacje, a także konferencje i seminaria. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa innowacyjnych produktów, a także tradycyjnie już prezentowane przez instytut Innova najważniejsze trendy na światowym rynku żywności oraz opakowań. Krajem partnerskim tegorocznej edycji były Indie.

Organizatorzy targów dokonali pierwszego podsumowania. Okazało się, że targi odwiedziło około 165 tys. gości ze 198 krajów.

Kolejna edycja Anugi  odbędzie się w dniach 5-9.10.2019 r.

 

 

Barbara Mikusińska 663 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }