Trzy nowe Selgrosy w 2018 roku

Jeden powstanie w Bydgoszczy, dwa na ścianie wschodniej w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Dziś rusza Selgros w Warszawie.

 

 

10 października rusza czwarty Selgros w Warszawie, ale to nie koniec. - Przyspieszamy z otwarciami – zapowiada Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu Selgros i Transgourmet (na zdjęciu). - Dziś mogę już ujawnić, że kolejny Selgros otworzymy w Bydgoszczy. W planach na przyszły rok mamy również budowę dwóch hal na ścianie wschodniej, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć – tłumaczy.

Deklaracja ta, ogłoszona podczas konferencji prasowej zorganizowanej w przededniu otwarcia 4. hali w Warszawie, oznacza, że Selgros zrewidował swe dotychczasowe plany. Jeszcze rok temu słowami Cezarego Furmanowicza firma Transgourmet Polska – właściciel marki Selgros – zapowiadał, że w Polsce jest miejsce na 20 hal Selgros.

Jeszcze wcześniej, bo po sukcesie otwartej w 1997 r. pierwszej hali Selgros Cash&Carry w Poznaniu, operator planował otwarcie zaledwie pięciu obiektów w naszym kraju. Obecnie działa nie tylko 18 hal samoobsługowych, ale także Centrum Dystrybucyjne Transgourmet dedykowane branży HoReCa oraz Akademia Kulinarna.

Od 2015 r. Selgros Cash&Carry z centralnym biurem w Poznaniu jest częścią holdingu Transgourmet, którego udziałowcem jest druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi – COOP. Polskie hale sprzedażowe wyposażone są we własne punkty rozbioru mięsa, wydzielone powierzchnie z owocami i warzywami czy stoiska przystosowane do sprzedaży ryb i owoców morza. To szczególny punkt działalności Selgrosa – dzięki przynależności do grupy Transgourmet firma ma własną platformę logistyczną w Bremenhaven oraz system dostaw właśnie dla ryb i owoców morza, dzięki którym do wszystkich hal w Polsce trafiają morskie specjały z całego świata. Ponadto oferuje trzy profesjonalne marki własne produktów: Transgourmet Premium, Transgourmet Quality oraz Transgourmet Economy.

Firma zaskakuje ostatnio nowymi konceptami. Widać, że przez 20 lat działalności w Polsce złapała teraz wiatr w żagle, co widać chociażby po rozwiązaniach zastosowanych w otwieranej dziś czwartej hali w Warszawie przy ul. Puławskiej. 

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }