Tefal otworzy swój pierwszy sklep

Szczecińskie centrum handlowe Galaxy przyciąga nowych najemców. Tym razem będzie to Tefal Home & Cook, jedna z najbardziej rozpoznawalnych globalnych marek sprzętu gospodarstwa domowego, która właśnie tutaj otworzy pierwszy regularny w Polsce sklep.

- Rozpoczynając rozbudowę Galaxy liczyliśmy na to, że przyciągnie nowych, prestiżowych najemców – powiedziała Karolina Prędota-Krystek, senior leasing manager w Echo Investment. – I tak się właśnie stało: Tefal to globalna marka sprzętu gospodarstwa domowego, a salon w Szczecinie będzie pierwszym tego rodzaju w Polsce. Na decyzję marki o jej debiucie właśnie w Galaxy z pewnością miały wpływ znakomita lokalizacja poparta wysoką frekwencją oraz skala i rozmach rozbudowy, która niebawem zostanie ukończona – wymienia.

Jej zdaniem wielu najemców chwali jakość architektury i dbałość o komfort użytkownika. Wrażenie robią zwłaszcza efektowne i praktyczne rozwiązania poprawiające jakość ekspozycji witryn najemców, takie jak wysokie na dwie kondygnacje witryny.

Dotychczas Tefal otwierał swoje punkty sprzedaży/stoiska w centrach outletowych. - To nie przypadek, że pierwszy w Polsce sklep marki Tefal Home&Cook otwieramy właśnie tutaj, w Galaxy – mówi Karol Turek, dyrektor sprzedaży detalicznej Groupe SEB Polska. – Zależało nam na tym, aby trafić do jednego z najbardziej rozpoznawalnych centrów handlowych w północno-zachodniej Polsce, które po rozbudowie stanie się również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych obiektów handlowo-rozrywkowych w regionie - tłumaczy.

Tefal należy do Groupe SEB, specjalizującej się w segmencie sprzętu kuchennego i małego AGD. Tefal jest numerem jeden na świecie w sprzedaży patelni i garnków. Firma powstała w 1857 r. Obecnie jest obecna w 120 krajach.

Centrum handlowe Galaxy to oddany do użytku w 2003 r. projekt mieszczący 132 lokale, obecnie rozbudowywany. Po zakończeniu rozbudowy będzie się tu mieścić 176 sklepów i punktów usługowych. Otwarcie kolejnej części centrum jest zaplanowane w listopadzie tego roku.

Nieruchomość jest położona w centrum Szczecina i składa się z dwóch budynków: centrum handlowego i 5-piętrowego parkingu dla 1 270 samochodów, który jest połączony z głównym budynkiem za pomocą mostu biegnącego nad wewnętrzną drogą i przejściem dla pieszych na parterze.

Od 2016 r. Galaxy znajduje się w portfelu EPP (Echo Polska Properties). Firma jest także odpowiedzialna za asset management obiektu.

Katarzyna Pierzchała 1686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }