Baltona traci przychody

Wrzesień był czwartym z rzędu miesiącem, w którym przychody Baltony się zmniejszyły.

Skonsolidowane przychody grupy kapitałowej Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona we wrześniu 2017 r. wyniosły 28,22 mln zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 28 proc. Spadek sprzedaży odnotowano we wszystkich trzech segmentach działalności grupy.

Najmocniej zmniejszyła się sprzedaż w sklepach wolnocłowych Baltony, zlokalizowanych głównie w polskich i europejskich portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Spadła ona wobec września 2016 r. o 34 proc. do 18,9 mln zł. Placówki handlowe grupy są zlokalizowane w większości w Polsce, ale też w Rumunii, we Francji, we Włoszech, na Ukrainie oraz w Belgii, Niemczech i Holandii. Ponadto Baltona zajmuje się m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich (działalność shipchandlerska). Od 2012 r. firma prowadzi też działalność gastronomiczną i sprzedaż towarów w kanale B2B. W segmencie gastronomicznym wrzesień 2017 r. przyniósł 3-proc. spadek sprzedaży do 2,5 mln zł, natomiast z działalności B2B Baltona osiągnęła o 12 proc. mniejsze przychody niż rok wcześniej (6,77 mln zł).

Spółka odnotowała także spadki sprzedaży w okresie od stycznia do września włącznie. Skonsolidowane przychody GK za okres styczeń - wrzesień 2017 wyniosły 268,8 mln zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 7 proc.

Wrzesień był czwartym z rzędu miesiącem spadków przychodów grupy. Do maja włącznie sprzedaż rosła w ujęciu rocznym, choć nie we wszystkich segmentach. Natomiast w czerwcu odnotowano spadek o 13 proc., w lipcu o 19 proc., a w sierpniu - o 23 proc. rok do roku.

O wynikach finansowych Baltony za I półrocze 2017 r. pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/202491,baltona-zmniejsza-strate

 

 

Magdalena Weiss 1080 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }